Тіні НЕзабутих предків від чернігівки Наталії Потапчук
28 грудня 2024 року чернігівська журналістка Наталія Потапчук представила свою книгу «Історія нашого роду. Сім поколінь».
Часовий проміжок поколінь розгалуженого українського роду, які дослідила Наталія, охоплює період від 1830-х років до наших днів, тобто майже дві сотні років. Це справляє враження. Цікаво те, що деякі нотатки про родовід пролежали в архівах авторки не менше тридцяти років — дочекалися свого часу.
![](https://speckor.net/wp-content/uploads/2024/12/Tini-nehabutyh-predkiv-Nataliya-Potapchuk-1.webp)
Наталія була слухняною донькою, тата послухалася. Але вже в студентські роки купила самовчитель і самотужки опанувала гітару.
Під час туристичних подорожей її пісні біля багаття створювали незабутню атмосферу. Та й зараз, коли інколи проходить повз музичне училище, з якого лунають звуки фортепіано, скрипки, інших музичних інструментів, її серце завмирає – вона нерозлучна з музикою все своє життя. І про ці емоції у неї також є власна пісня. Ми її почули. Дуже гарна пісня, особливо для тих, хто має музичний слух і тонко реагує на звуки й тембр голосу та інструментів.
![](https://speckor.net/wp-content/uploads/2024/12/Tini-nehabutyh-predkiv-Nataliya-Potapchuk-3.webp)
Пісня “Тіні забутих предків” – немовби відголос про ті часи. Дуже гарна пісня. Філософська. І символічна.
Знаково, що представлення відбулося в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського, автора повісті “Тіні забутих предків”, за якою режисер Сергій Параджанов зняв однойменний фільм у 1964 р.
У книзі — півтори сотні фотографій, чималий обсяг. Єдиний її, як на мене, недолік – малий наклад: всього два десятки примірників.